Technika

Technika ktorú si môžete pozrieť na našich simulovaných ukážkach bojov z 2. svetovej vojny medzi sovietskou a nemeckou armádou.

T-34/85

T-34/85

RC model tanku T-34/85 v mierke 1:16 verne simuluje väčšinu funkcií skutočného tanku. Je vybavený realistickým podvozkom s funkčnými pásmi, hnacími, pojazdovými a napínacími kolesami, ktoré umožňujú jazdu vped, vzad, zatáčanie vľavo a vpravo. Nechýba čisto tanková "vychytávka" - otáčanie tanku na mieste pomocou protichodného pohybu pásov. Diaľkovo je ovládané i otáčanie veže a námer kanónu (spúšťanie a zdvíhanie hlavne). Model je vybavený funkčným air-soft kanónom s dostrelom 25 metrov, zvukovými a dymovými efektami.

Sovietsky tank T-34 bol jedným z najvýznamnejších typov tankov 2. svetovej vojny a jeho existencia bola rozhodujúcim faktorom pri porážke armády nacistického Nemecka. Vďaka svojim širokým pásom a nízkemu mernému tlaku ľahko prechádzal i mäkkým terénom, kde se nemecké tanky často borili. V bojoch na východnej fronte znamenala vyššia prejazdnosť rozhodujúcu výhodu.

T-34/85, 1:16, 2.4GHz

Pozrieť video

Krajina pôvodu
Sovietsky zväz
Tiger II -- King Tiger (Königstiger)

Tiger II King Tiger (Königstiger)

AMEWI Edition je presnou replikou známeho modelu tanku Königstiger s vežou Henschel v mierke 1:16. Tank má kovovú prevodovku, taktiež dymový generátor a zvukové funkcie. Nechýba ani airsoftové delo, otočná veža a pohyblivá hlaveň.

Panzerkampfwagen VI, známejší ako Tiger II alebo King Tiger je vylepšenou verziou ťažkého tanku Tiger. Bol považovaný za najlepší tank Wehrmachtu počas druhej svetovej vojny. 88mm kanón dal Königstigeru obrovskú palebnú silu. Prvých 50 tankov bolo dodaných s vežou vyvinutou firmou Porsche, od tej doby bol dodávaný s vežou Hentschel.

Tento tank sa mal stať nástupcom tanku PzkpfwVI Tiger, ktorého výroba začala v roku 1942. Ale už krátko po začiatku výroby tanku PzKpfw VI Tiger Ausf H1 podalo nemecké velenie zákazku na nový ťažký tank, ktorý mal byť vyzbrojený kanónom 88 mm KwK 43. Tento kanón bol schopný na vzdialenosť 500 m preraziť 180 mm pancier. Vývoja nového tanku sa ujali firmy Porsche a Henschel. Okrem danej výzbroje mal mať sklonený pancier na čele s hrúbkou 150 mm a na bokoch s hrúbkou 80 mm. Tank mal dosiahnuť rýchlosť aspoň 40 km/h.

Pozrieť video

Krajina pôvodu
Nemecká ríša
T-14 Armata

T-14 Armata

T-14 (Objekt 148) je projekt ruského hlavného bojového tanku, ktorý reprezentuje novú generáciu tankov vyrobených na princípe univerzálnej podvozkovej platformy Armata. Bojový tank T-14 má automaticky ovládanú vežu bez ľudskej osádky. Do veže je zabudovaný diaľkovo ovládaný kanón 2A82 kalibru 125mm. Neskôr ruské zdroje uviedli, že novšie stroje budú vyzbrojené kanónom kalibru 152 mm s automatickým nabíjaním.Z veže sa dajú odpaľovať aj diaľkovo navádzané protitankové strely.Osádku tvoria traja vojaci, ktorí sedia v oddelenom priestore, ktorý je chránený viacvrstvovým kompozitným pancierom.

RC Model je rovnako ako skutočná T-14 výsledok najnovších trendov v konštrukcii a výrobe. RC verzia je plne tlačiteľná na 3D tlačiarni.Obsahuje množstvo pokročilých funkcií a vychytávok.

T-14 Armata, 1:16, 2.4GHz

Pozrieť video

Krajina pôvodu
Ruská federácia
PzKpfw. IV--Panzer IV

PzKpfw. IVPanzer IV

RC Tank 1:24 WALTERSONS

Nemecký stredný tank PzKpw. IV Auf H. východný front 1943. PzKpwIV bol vyvíjaný v 30. rokoch minulého storočia ako pechotný podporný tank, silne pancierovaný, ale nie príliš rýchly s krátkou hlavňou a slabšou prieraznosťou. V boji sa ukázal ako málo učinný proti nepriateľským tankom ako T-34 a KV I. Konštrukcia tanku si prešla mnohými úpravami, zvyšovala sa odolnosť tanku a jeho palebná sila. I keď jeho výzbroj oproti 88mm kanónu tanku Tiger bola omnoho slabšia, tank v roku 1943 pred Kurskou bitkou dostal dlhý 75mm kanón, ktorý výrazne zlepšil dostrel tanku a prieraznosť. Bola to verzia H, ktorá tento kanón mala a ten dostal aj prídavné pancierovanie nazývané Schurze, ktoré malo zvyšovať odolnosť voči zásahom kumulatívnou muníciou. Dodatočné pancierovanie malo 5mm a bolo umiestnené na bok tanku a vežu. Po zásahu tanku sa strela mala odraziť, alebo sa mala znížiť účinnosť strely. Tanky PzKpFw IV H sa nasadili jednak na východnom fronte, tak aj na západnom fronte od roku 1944 pri obranných bojoch o Normandiu. Boli použité pri obrane Sicílie a v bitke o Berlín. Posledné nasadenie tanku bolo na Golanských výšinách v roku 1964.

Krajina pôvodu
Nemecká ríša