O nás

Niečo o našom klube

Vitaj na stránke www.stotankov.sk,

logo

sme modelársky klub s členmi po celom Slovensku s hlavným stanom v Banskej Bystrici. Venujeme sa prevažne modelom rádiom riadených tankov v mierke 1:16 z II. svetovej vojny, ale nájdeš u nás aj modernejšiu techniku a taktiež kolesové vozidlá ako rýchle autíčka, expedičné vozidlá, kamióny, ťažkú stavebnú techniku, lietajúce modely - vrtuľníky a drony. Máme modelárov s množstvom zručností od nováčikov až po odborníkov. Sme priateľská partia a každý je vítaný prísť a pozrieť si naše vystúpenia. Pre verejnosť usporadúvame ukážky tankových bojov. V roku 2017 sme vytvorili slovenský rekord v počte zúčastnených funkčných RC tankov na jednom mieste, videlo nás viac ako 5.000 divákov. Okrem toho budujeme diorámu bojiska pre RC tanky. Záujem detí a mládeže o naše vystúpenia narastá. Od roku 2012 sme súčasťou podujatí:

Osláv SNP v Banskej Bystrici, Nocí múzeí a galérií, Osláv MDD mesta Banská Bystrica, Stretnutie generácií na Kališti, Prázdninové Banskobystrické večerníčky (2017), Dni obcí - Lučatín (2018), Radvanský deň (2017) ...


Z histórie:

Po dlhoročnej spolupráci s Múzeom SNP pri rôznych spoločenských podujatiach sa Jaroslav Kršiak spolu so Stanislavom Ďuríkom podujali na zorganizovanie prvého ročníka Banskobystrického modelárskeho dňa. Po skromnom začiatku sa táto akcia rozrástla do väčších rozmerov a už účasť na 70. výročí SNP bola bohatá na ukážky predvedené modelármi z celého Slovenska vrátane českých modelárov. Na tomto podujatí boli prvý krát v Banskej Bystrici a na Slovensku predvedené zariadenia ako dron DJI Phantom a ďalšie zaujímavé modely, ktoré mali počas osláv premiéru. Ukážky na oslavách 70. výročia SNP boli odrazovým mostíkom do ďalších rokov. K účasti a spolupráci sa k dvom uvedeným zakladateľom pridávajú ďalší a ďalší členovia, ktorí majú snahu a chuť prezentovať svoje umenie, svoje modely. Celá aktivita graduje a vyvrcholí uznaním rekordu Sto tankov pre Banskú Bystricu v roku 2017 a následne vznikom "Klubu modelárov - Sto tankov" (vzniká aj klubová webstránka www.stotankov.sk).


Členstvo:

V prvom rade je potrebné vedieť, že ľudia okolo RC tankov sú veľmi podobní ako ty, že sú len fanúšikmi a zberateľmi RC tankov (nie je to žiadna tajná spoločnosť) a vôbec nie je zložité pripojiť sa. Klub nemá žiadne prísne požiadavky na nových členov. Členstvo v klube je dobrovoľné, rovnako ako aj opustenie klubu. Podmienkou je vlastniť aspoň jeden model na diaľkové ovládanie, ktorý bude používaný jeho držiteľom na ukážky a nácvik. Členovia klubu sa zaväzujú, že podporia svojou účasťou podujatia:

  • Noc galérií a múzeí,
  • Banskobystrický modelársky deň konaný v rámci osláv SNP.

Samozrejmosťou by mala byť aktívna účasť na brigádach pri udržiavaní a rozvoji diorámy. Klub disponuje webovou stránkou www.stotankov.sk, na ktorú každý člen prispieva čiastkou 5€ / 1x ročne. Poplatok sa vyberá každý rok v mesiaci máj. Členovia sa zúčastňujú všetkých akcií ktoré klub organizuje. Každý člen klubu sa zaväzuje že bude svojim konaním šíriť dobré meno, propagáciu a aktivity klubu.


Členstvom v klube získaš:

  • Výstava: Môžeš vystaviť svoj tank na výstavách, podujatiach a iných klubových udalostiach.
  • Vzťahy: spoznáš nových ľudí - tankistov s rovnakými záujmami.
  • Boje: Účasť na organizovaných RC tankových bojoch.
  • Workshopy: Užitočné skupinové učebné a stavebné workshopy pre členov.Nezabudni nás sledovať aj na: Facebooku , Instagrame , Youtube